Gyógytorna
A könyv közérthetően, egyszerű nyelvezettel fogalmazza meg a gerincbetegségekkel kapcsolatos tudnivalókat, összefoglalva mindazt, amit egy gerincfájdalommal élő otthon önállóan is megtehet a gyógyulása érdekében.
Ez a kézikönyvként is használható tankönyv világosan tárgyalja a gerinc és a végtagok fizikális vizsgálatának folyamatát, így funkcionális vezérfonalként szolgál a gyakorló orvosok, orvostanhallgatók, ápolók és egészségügyi szakemberek számára.
A könyvből megtudhatják az olvasók, szülők, testnevelő tanárok, gyógytestnevelők, edzők, óvónők, hogy milyen gyakorlatokat célszerű bemutatni, megtanítani és végeztetni a különböző korú gyermekeknek egészséges felnőtté válásuk érdekében.
A könyv orvostan- és gyógytornászhallgatóknak, valamint gyakorló orvosoknak, sebészeknek szól, akik szeretnék bővíteni ismereteiket a mozgásszervek funkcionális anatómiájával kapcsolatban.
A Fascia, a testtartás szervrendszere az első magyar nyelvű átfogó mű a kötőszövetről és azon belül is a fasciáról. Szakmai körökben egyre ismertebbé válnak a fascialis technikák, használatuk terjedőben van, mégis beható és rendszerezett ismereteket most először kapnak kezükbe a szakemberek (érintéses terápiák gyakorlója, gyógytornász, pszichológus, edző, táncos vagy testnevelő tanár) és az egészségük iránt érdeklődő olvasók.
A fizioterápia az utóbbi évtizedekben egyre jobban az érdeklődés középpontjába került. Ennek oka egyértelműen az, hogy megnövekedett az igény iránta, mert – szemben a gyógyszeres kezelésekkel – mellék- és utóhatása nem általánosan, hanem helyileg, a megbetegedett területen fejti ki hatását.
Ez a könyv elsősorban gyógytornászhallgatóknak készült. Számukra rendkívül fontos az emberi test egzakt ismerete, tanulmányaik és később munkájuk során naponta kell ezirányú ismereteiket gazdagítani, frissíteni.
A gerincfájdalmak előfordulási gyakorisága évről évre növekszik, becslések szerint összességében 1,9-2,6 millió magyar ember lehet érintett napjainkban. A könyv célja a gerinc megbetegedéseivel kapcsolatban felmerülő kérdések megválaszolása, a betegek ismeretanyagának bővítése, mely hozzájárulhat a teljes testi és lelki gyógyuláshoz.
A négy könyv: Somogyiné Kuti Ilona: Gyógyúszás (Úszással a gerincfájdalmak megszüntetéséért); Báthori Anna Zsuzsanna – Pesáné Nagy Katalin: Lábterápia (A leggyakoribb alsó végtag elváltozások helyreállító gyakorlatai); Általános testtartásjavító gyakorlatok gyűjteménye és Pektor Gabriella: (Nagy)Labdáskönyv (Tartásjavító, izomerősítő gyakorlatok óriáslabdákkal) együtt 40% kedvezménnyel rendelhető.
A könyvet nem csak gyógytestnevelőknek ajánljuk, mert gyakorlatanyaga jól használható az óvodai és az iskolai testnevelés kiegészítésére is. Somogyiné Kuti Ilona munkáját hiánypótlónak tekinthetjük, hisz a gyógytestnevelő szakirodalomban eddig nem volt jelen egy kimondottan csak a gyógyúszás területét feldolgozó komplex szakkönyv.
A gyakorlatgyűjtemény újszerűsége abban rejlik, hogy prevenciós jelleggel beilleszthető az óvodai és iskolai testnevelési foglalkozások mozgásanyagába, ugyanakkor felhasználható előkészítő és mindennapos mozgásformaként is.