Idegen nyelvű könyvek
Az olasz líra rövid terjedelmű antológiájában híres olasz költők egy-két versét találják az olvasók. (Olasz nyelvű kiadvány.)
Az antológia a XVIII-XIX. század spanyol szerzőinek műveiből válogat, és ezzel áttekintést nyújt a két évszázad jellegzetes irodalmi irányzatairól. A kötet hasznos olvasmány lehet a haladó szintű középiskolások, a kéttannyelvű gimnáziumok tanulói, valamint az egyetemek spanyol szakos hallgatói számára.
A kötetben tizenkét spanyol nyelvű tanulmány olvasható a modem latin-amerikai prózáról. A hangsúly ezúttal a novella műfajára esik.
A szöveggyűjtemény a középkori spanyol irodalom legfontosabb szövegeiből válogat szemelvényeket időrendi sorrendben. A kötet fontos segédanyaga a spanyol szakos egyetemi és főiskolai hallgatók számára Spanyolország irodalmának tanulmányozásához és a vizsgákra való felkészüléshez, de hasznos olvasmány lehet a spanyol nyelvet értő és e korszak iránt érdeklődő olvasónak is.
A páratlanul gazdag XX. századi latin-amerikai novellairodalom színe-javát kapja kézhez ebben a kötetben a spanyolul tudó vagy tanuló olvasó.
A kötetben összegyűjtött közel száz kispróza-darabot magyarul könnyen néven nevezhetjük: hála Örkénynek, egyszerűen csak annyit mondunk, hogy „egypercesek”. Az előszóval és szerzői életrajzokkal bővített gyűjtemény nemcsak irodalmi ismereteket nyújt a spanyolul tanulóknak, hanem sok-sok nyelvi-szellemi élvezetet is.
Az Eötvös Klasszikusok sorozat új kötete Radnóti Miklós spanyol nyelvre lefordított verseiből válogat. A kiadvány egynyelvű (spanyol).
2003 májusában nemzetközi konferenciát rendezett Budapesten az ELTE Spanyol Tanszéke A tér a modern spanyol nyelvű prózában címmel. Kötetünk az elhangzott harmincegy előadást tartalmazza.
A kötet címe magyarul: Latin-amerikai elméleti írások a műfordításról - szöveggyűjtemény.
Az ELTE BTK spanyol nyelvi és irodalmi tanszéke adott otthont az Espejos y Prismas (Tükrök és prizmák) című konferenciának. A spanyol nyelvű kötet alapjául szolgáló tudományos tanácskozás fő témája az Ibériai-félsziget és Spanyol-Amerika hagyományos és modern rövid prózája volt. Spanyol nyelvű kiadvány.
A II. világháború utáni magyar költészet antológiája angol nyelven.
V Coloquio Internacional de Estudios Hispánicos Budapest 30 de mayo - 1 de junio de 2007 (spanyol nyelvű kiadvány).
A mai történet a dél-amerikai diktatúrák poklában játszódik, ahol egyéni sorsokon keresztül lehetünk tanúi a bűnös diktátorok és diktatúráik embertelen magatartásának. A paraguayi szerző művét már 40 nyelvre lefordították, Horváth Krisztián műfordítónak köszönhetően most eszperantó nyelven is megjelent.
Gyűjteményünk a spanyol-amerikai kultúra egyik kevésbé ismert területéről, a közel három évszázadot átfogó gyarmati kor irodalmáról ad áttekintést gondosan kiválasztott írások alapján.
A XIX. századi latin-amerikai irodalmi antológia a földrész modern irányzatainak alaposabb megértéséhez hivatott hozzájárulni. A válogatásban olyan költeményeket, elbeszéléseket és esszéket kap kézhez az olvasó, amelyek alapján áttekinthetők a század legfőbb irodalmi tendenciái, kezdve a neoklasszicizmustól, a romantikán és a realizmuson át egészen a modernizmusig.
Az igazi Petőfit spanyol nyelven két kubai költőnek, kortársainknak, Eliseo Diegónak és David Chericiánnak köszönhetjük. Az ő fordításaikat tartalmazza ez a kötet, melynek előszavát a Kubai Irodalmi és Nyelvtudományi Akadémia elnöke, az irodalomtörténész Salvador Bueno írta.
Fayad Jamís (1930-1988) kubai költő, festő és műfordító Párizsban fedezte fel az 50-es évek derekán József Attilát francia nyelven, majd magyar hispanisták segítségével verseit spanyolra fordította. Fordításainak gyűjteménye 1967-ben jelent meg. Az ő fordításai tették ismertté József Attilát Latin-Amerikában és Spanyolországban.
A kötetben szereplő több mint negyven írás bemutatja a XX. századi latin-amerikai kísérletező próza valamennyi fontos ágát és gazdag eszköztárát, s végigvezeti az olvasót a régiónak a moderntől a posztmodernig vezető fő irányzatain.