Az élet dolgai
Életünk során mindannyiunkat érnek stresszhatások, melyek nagymértékben felelősek a depresszió kialakulásáért. Különösen veszélyes időszak ebből a szempontból a serdülőkor, amikor ezek a negatív hatások halmozódhatnak.
A legtöbb, amit egy ember a másiknak adhat: időt az életéből. Az együttlétet. Ezért az élet legnagyobb értéke a kapcsolat két ember között. Egy kapcsolat felbomlásáért mindig kár. De nem feltétlenül tragédia, ha betartunk néhány életszabályt: Nem kell bűnbakot keresnünk. Az együttélés sorsa mindig két emberen múlik. Nem szabad utólag feketére festeni mindent, ami eredetileg szép és boldog volt.
A szerző ebben a kiadványban annak a bemutatására törekszik, hogyan bontakozik ki az óvodáskorú gyermek személyisége, és hogyan alakulnak kapcsolatai a felnőttekkel, illetve kortársaival.
Ha valaki egyszer feltenné a kérdést, hogy mi a legnagyobb lelki teher az emberen, némi bizonytalansággal talán azt lehetne felelni, hogy az elutasítás és a bűntudat.
E könyvében a pszichológus-szerző a gyermekek leggyakrabban előforduló lelki problémáit elemzi.
Cziegler Orsolya munkája konkrét eseteket mutat be, a túlsúly okait feltérképezi a megszületéstől kezdődően a gyermekkoron át a serdülő-, illetve az ifjúkorig. Olyan általános tényekre, szabályokra világít rá, amely segítség lehet mindenki, de leginkább a szülők számára.
A neves szexuálpszichológus tudományos értékű művében sorra veszi a fiatalok számára elengedhetetlen információkat, kielégítve ezzel a felmerülő kíváncsiságot és eloszlatva a kételyek okozta bizonytalanságot.
Az általános iskolás gyerekek közel fele beszédhibás, s igen magas a részképességzavaros (diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás) tanulók száma is. A különböző nemzetközi és hazai felmérések is azt bizonyítják, hogy komoly gondok vannak szövegértésünkkel.
„Nekem semmi bajom a melegekkel, éljenek, ahogy akarnak” – ma már ezt gondolja a legtöbb józan, normális ember. No de hogy a saját családunkban, a saját gyerekünkkel legyen ez így, azt nagyon nehéz elfogadni...
Miért szeretik az egyik embert, s miért nem a másikat? Miért lesz az egyikből gonosztevő, a másikból meg hős? Miről álmodnak, miért tanulnak, miért boldogok és miért boldogtalanok?...
A könyv azt a gyermekkorban lezajló folyamatot írja le, amelyek során az egész életen át jellemző viselkedésformák – gondoskodás, agresszivitás, erkölcsi tartás – kialakulnak.