Onkológia
Könyvünk az egyik leggyorsabban bővülő és fejlődő szakápolási forma, az onkológiai ápolás speciális témaköreit elemzi. Az általános onkológiai ismeretek mellett szakmai irányvonalat nyújt a betegek szükségleteinek felméréséhez, ápolási feladataihoz.
E könyv célja az, hogy rendszerezett betekintést engedjen az olvasónak – mind orvosoknak, mind az érdeklődő „laikusoknak” – a szűrés paravánja mögé. A szűréssel, mindenekelőtt a szervezett szűréssel összefüggő daganat-biológiai fogalmak tisztázását célozza, de részletezi a szűrés jogszabályi, etikai, lélektani vonatkozásait is, a különböző szervek szűrővizsgálatát.
Igazi hézagpótló munkáról van szó – magyar nyelven még nem született hasonló összeállítás, amely összefoglalja a daganatos páciensek lelki megértésével és kezelésével kapcsolatos tennivalókat.
A mindenkit letaglózó diagnózis: előrehaladott vagy metasztatikus tüdőrák… Ilyen esetekben korábban a kezelési javaslat megalapozásához a következő legfontosabb kérdések tisztázása vált szükségessé: szövettani altípus, onkológiai stádium, általános állapot, társbetegségek. A feladat mostanra sokkal összetettebbé vált.
A 2017-ben elindított könyvsorozatunk célja, hogy a gyakorlati munka bemutatásán keresztül ismertessük meg az olvasóval a néha még ma is misztikusnak tűnő hipnózis használatát, a hipnoterápiás folyamat építkezését, mely egyben a Magyar Hipnózis Egyesület terápiás munkájának bemutatása is. A sorozat hatodik, egyben záró kötete onkológiai témájú.
Amikor ennek a könyvnek az ötlete megszületett, fontos szándékként fogalmazódott meg, hogy kettős célt szolgáljon: egyrészt segítséget jelentsen az onkológiai betegek pszichés támogatásában az ellátást, gondozást végző szakemberek számára, másrészt önállóan tudják alkalmazni a bemutatott eszköztárat maguk az onkológiai betegek is a kezelések alatt vagy a rehabilitációs időszakban.
Az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ (2017-től Állami Egészségügyi Ellátó Központ) továbbképzési füzetsorozatának 73. része.