Módszertan, kézikönyvek
Egy különleges kötet a fa szerelmeseinek. A faesztergálás egyike azon kézműves tevékenységeknek, amely a kezet, a fejet és a szívet egyaránt megdolgoztatja. Előnye, hogy rövid idő alatt, néhány alapvető szerszámmal tetszetős tárgyakat alkothatunk egy egyszerű fadarabból.
Növényekkel festeni igen sokoldalú tevékenység, munkaigényes, ám megunhatatlan, folytonos tapasztalatszerzés. Élő anyaggal dolgozunk, előre nem kiszámítható körülmények is befolyásolják az elért színárnyalatokat. Sokféle módszer, eljárás létezik, idővel ki-ki megtalálja a neki leginkább megfelelőt. A növények festőképességét a mindennapi élet számos területén felhasználhatjuk. Ebben a könyvben kifejezetten fonalak és textíliák színezéséhez nyújtunk segítséget.
Könyvünk új oldalról közelíti meg a tradicionális, mindennapi tárgyak bemutatását. Azt vizsgáljuk, hogy az ember a környezetéhez való funkcionális alkalmazkodás eredményeképpen, a célszerűséget előtérbe helyezve, milyen sokszínűen ragadja meg az őt körülvevő természet kínálatát, milyen sokrétűen hasznosítja annak adottságait, az életterében fellelhető növényeket.
Az olvasó megismerkedhet a gyékény, csuhé, szalma, vessző, gyapjú, agyag, bőr, gyöngy, rongy megmunkálási lehetőségeivel, ötleteket kaphat az ünnepi készülődéshez, a szabadban való játékhoz (sportjátékok, sárkánykészítés stb.).
A paraszti öltözet ma is elkészíthető elemeit mutatja be a szerző. A szabásrajzok ahhoz is támpontot adnak, hogyan lehet a régi viseletdarabokat a mához idomítani, a régi hímzésből vett motívumokkal díszíteni.
A könyv a felsőfokú közművelődési szakember és a népi játszóházi foglalkozásvezetői szakképesítés megszerzésére irányuló szaktanfolyam követelményrendszeréhez kapcsolódó ismereteket tartalmazza.