Kézimunka
A könyv azzal a szándékkal született, hogy segédanyagot nyújtson a magyar szövőkultúra eddig kevéssé publikált területe iránt érdeklődők számára. Kiadványunkat haszonnal forgathatják a szövéssel ismerkedők, a szakmában már jobban elmélyedők, szakoktatók és az alkotók is.
Dr. Illés Károlyné Kárpát-medencei hímzésanyagunk egészét az olvasó elé tárja. Az egységes koncepció mentén szerkesztett, áttekinthető, könnyen követhető kiadvány tankönyvként széles körben használható, hiszen segítséget nyújt a kézműves szakiskolákban a tájegységek hímzéskultúrájának elsajátításához, de nagy haszonnal forgathatja a szakkörvezető is, hiszen új ötleteket kaphat belőle, és nem utolsósorban minőségi útmutatást.
Hiánypótló Péter Mónika-Mária és Péter-Jani Csilla gyűjteménye, hiszen a kalotaszegi vagdalásos minták összegyűjtése és feldolgozása mindeddig nem történt meg. A két szerző 234 saját gyűjtésű vagdalásos mintát mutat be fényképek és rajzok segítségével, gazdagítva ez által a kalotaszegi népi hímzésről való néprajzi ismereteket, és örömet okozva a kézimunka iránt érdeklődőknek.
Beszprémy Józsefné hímző népi iparművész, a népművésze mestere meghatározó alakja a hagyományokon alapuló hímzőkultúránk továbbéltetőinek. Szűkebb pátriájában, a dunántúli térségben folytatott gyűjtő, kutató és feldolgozó munkájával, valamint egyéni alkotói tevékenységével egyaránt olyan maradandót alkotott, ami példa lehet az ezzel a területtel foglalkozók számára.