Mesekönyvek – Magyar szerzők
Játszani jó, de ha befejeztük, akkor bizony rendet kell rakni. Peti és Kata igyekeznek is, de csak egymás tetejére tudják tenni a játékokat. Nincs hely, kellene még két-három polc... A történet egy polc születéséről szól. A közös munkáról, a szerszámokról, és arról, hogy nem is olyan harapós a harapófogó.
Hiányérzeted van? Elégedetlen vagy magaddal? Hiányzik némi bátorság, fürge láb vagy duzzadó karizom? Csak egyvalakihez fordulhatsz...
Egyszer fába szorult egy két (vagy három) szemű hernyó. Keserves jajongására a fa köré gyűltek a környéken járó állatok: a medve, a farkas, a kecske, a róka, a nyúl, a borz, az egér, a hőscincér és a katicabogár. Hosszas tanakodás után úgy próbálnak segíteni szegény hernyónak, hogy egymás hátára állnak, hátha úgy ki tudják szabadítani...
Ismeritek Zsiga föstőt? Sokáig mindent hófehérre festett, de egy szép napon előkerült az összes tubusa, és színpompássá pingálta velük az egész világot. Ezzel a csodálatos történettel kezdődik a kötet, hogy utána mind a négy évszakot négy-négy mese mutassa be hol vidáman, hol szomorkásan – és annyi különleges nyelvi leleménnyel, amelyre csak Lázár Ervin volt képes.
A világ már nem olyan, mint régen. Nincs béke, nincs nyugalom, mert rémséges rémek tartják rettegésben a Kiserdő-lakókat. Köztük is kiváltképp egyet – a Félőlényt –, aki félelmében odújába, könyvei közé zárkózik, azt gondolván, hogy megúszhatja a réminváziót... Békés Pál klasszikussá vált meséje bátorságra és őszinteségre tanít; arra, hogy inkább nevezzük nevén a rosszat, mert csak így lehet vele szembeszállni.
A szerző legnépszerűbb mesegyűjteménye szüntelen játék a szavakkal, műfajokkal. A sok lírai, álomszerű kép és hang humorral párosul. Jól megférnek egymás mellett a kötetben a szokatlan csattanójú állattörténetek, a népi hagyományból merítő írások és a rövid, abszurd mesék.
A kalóz királylány a díjnyertes Ribizli a világ végén című mesegyűjtemény párja. A kötet a világ minden tájáról gyűjt össze és mesél újra történeteket merész lányokról, megértő fiúkról és más, a közhelyeken túlmutató, izgalmas figurákról.
A mesék között egyaránt megtaláljuk a jellegzetes magyar mesekincs tündér- és állatmeséit, tréfás történeteit, amelyeket a nagy magyar mesemondó gyönyörű, ízes nyelve tesz különlegesen egyedivé.
A magyar gyermekirodalom megkerülhetetlen alkotójának első meseregénye, A kétbalkezes varázsló negyven éve jelent meg – és ma is ugyanolyan friss és szórakoztató, mint akkor.
Lázár Ervin meseregényének hőse egy „nagyon öreg oroszlán”, aki Bruckner Szigfrid névre hallgat, s egy nagyon fiatal kisfiúnak, Petinek a hűséges barátja aki valaha egy cirkuszban dolgozott, s vénségére egy nagyon fiatal kisfiút, Petit fogadott barátságába. Őt traktálja meséivel, hosszú életének különös történeteivel.
A Gajdos Zenekar zenéje és a kedves illusztrációkat tartalmazó könyv mesés formában ismerteti meg a legkisebbeket a történelmi Magyarország nyolc tájegységének népi kultúrájával. A könyv CD-mellékletén elhangzó gyermekjátékok könnyen elsajátíthatók a mellékelt játékleírás segítségével. Így az apróságok nem csak meghallgathatják, de akár el is játszhatják a történetet.
ELFOGYOTT!
Anya-Banya, a világvégi boszorkány régóta tanítja igézni, rontani és seprűn lovagolni három lányát: a fekete, tenyeres-talpas Rillát, a szőke nádszál Marillát meg a vörös, szeplős kis vakarcsot, Amarillát...
Ketten várakoznak az autóbusz-megállóban. Bill Danilovics MacKonov – tiszteljük teljes nevén – űrhajós és feltaláló, a jövendő hőse, és Fehér Szarvas Fia, aki nevével ellentétben kislány, mégpedig vérbeli indián...
Mészöly Miklós kicsiknek írott történetei a vadászni indult ujjakról, az állatok beszélgetéséről szólnak, vagy éppen arról, miért nem beszélnek a halak, de mindegyikben ott rejlik egy nagy író gyermeki énjének rácsodálkozása a világra. A rövid történetek, hol líraiak, hol csúfondárosan csattanósak, örömöt okoznak a mese hallgatóinak és felolvasóinak is.
A téli tücsök valamikor nyári tücsök volt. De most tél van, hull a hó és minden fehér. A Kossuth-díjas író meseregénye az elmúlt szép nyarat idézi fel, amikor a tücsök a szigeten élt...