Ursus Libris Kiadó
Posztumusz könyvében Thomas Merton áttekintést nyújt a keresztény kontemplatív hagyomány elméleti hátteréről és gyakorlati problémáiról, múltjáról és jelenéről. Sok hasznos útmutatást ad, és kiemeli, hogy a szemlélődés nem különálló területe az emberi létnek, hanem lehetőséget biztosít arra, hogy egységes egésszé szervezzük életünket.
Miért nehezítik meg a gyerekek oly gyakran szüleik és nevelőik életét? Ez az úttörő jellegű és nagyon gyakorlatias könyv bemutatja, hogy ezek a néha megmagyarázhatatlannak tűnő megnyilvánulások az agy fejlődésének, a személyiség kialakulásának természetes velejárói.
Alexander Batthyány könyve igényesen megírt mű. Nem lehet csak úgy „menet közben” olvasni, hiszen együtt gondolkodást igényel, és engednünk kell, hogy tartalma megszólítson. S közben olyan fontos, egzisztenciális kérdések merülnek fel, amilyeneket az ember eddig talán még soha nem tett fel, vagy nem tudott megválaszolni, most pedig meglepő világossággal tárulnak fel előtte.
Paranormális jelenségek, amelyekről napjaink merev természettudományos gondolkodása nem akar tudni, pedig létezésüket emberek millióinak tapasztalatai támasztják alá, és sokuk valós voltát szigorúan tudományos vizsgálatok is igazolják. Charles T. Tart – aki egyben transzperszonális pszichológus is – több mint ötven éve kutatja ezt a területet.
Sokan úgy érzik, hogy a rendszeres testedzéssel járó erőfeszítés kellemetlen, sőt szenvedést okozó. Kelly McGonigal ebben a könyvében ezzel szemben bemutatja, hogyan tehetjük örömforrássá, hogyan szeressünk bele a mozgásba, hogyan kapcsolódik ez össze a legalapvetőbb emberi örömökkel, beleértve az önkifejezést, a társas kapcsolatokat és az önuralmat, és miért nyújthat hatékony ellenszert korunk népbetegségeivel szemben, mint például a depresszió, a szorongás és a magány.
Wilber az evolúciót mint a Szellem kitárulkozó megnyilvánulását vizsgálja, az anyagtól az életen át az elméig halad, beleértve a spirituális fejlődés magasabb fázisait is, amelyekben a Szellem tudatára ébred önmagának. Az végeredmény egy különleges és üdítő utazás a Kozmoszon át korunk egyik legnagyobb gondolkodójának vezetésével.
Thich Nhat Hanh párkapcsolati, családi és társadalmi példákon keresztül mutatja be, hogyan léphetünk túl a téves kommunikációból és a félreértésekből adódó nehézségeken és frusztrációkon, hogyan sajátíthatjuk el a figyelmes hallgatás és a kedves beszéd művészetét, hogyan tehetjük ezzel egészségesebbé a környezetünkhöz való viszonyunkat és ezen keresztül saját belső lényünket.
A családunkban kezd formálódni az, ahogyan később a világot észlelni fogjuk. Egy eredeti, más néven „elsődleges háromszögben” látjuk meg a világot; ez a háromszög az apából, az anyából és a gyermekből áll. Ez az első és egyben valószínűleg a legbefolyásosabb rendszer, amelynek részeivé válunk…
Kelly McGonigal könyve új, meglepő megvilágításba helyezi a stressz jelenségét, rámutatva, hogy a stressz az emberi élet természetes része, sőt kéz a kézben jár terveink megvalósításával, céljaink elérésével.
A szorongás korunkban népbetegségnek számít. Az állandó nyugtalanságtól a pánikrohamokig sokféle formában jelentkezhet. Ezek a problémák gyakran vezetnek újabbakhoz, például a teendők halogatásához, stresszevéshez, közösségi médiafüggőséghez, konteókkal való azonosuláshoz. Súlyosabb esetben a szorongás melegágya lehet az alkoholizmus vagy más szerfüggőség kialakulásának is.
Daniel Siegel és Tina Payne Bryson több nagy sikerű gyereknevelési kötetben keresték már a választ arra a kérdésre, hogyan nevelhetünk olyan gyerekeket, akik gazdag emberi kapcsolatokat ápoló, az adottságaikat és lehetőségeiket kiteljesítő, magabiztos és rugalmas felnőttekké válnak. A gyermeki elme, a Drámamentes fegyelmezés és az Igenközpontú nevelés után új kötetükben a szülő-gyermek kapcsolatra helyezik a hangsúlyt.
Alice Miller (1923–2010) olyan könyvekkel vált világhírű íróvá, mint A tehetséges gyermek drámája vagy A test kiáltása. Milliók számára jelentett meghatározó élményt azzal kapcsolatos felismerése, hogy az elfojtott gyermekkori traumák, a gyermekkorban elszenvedett szülői bántások hosszú távú hatást gyakorolnak felnőttkorban is. Mindeközben rejtve maradt, hogy a nagy hatású szerző kudarcot vallott a saját gyerekeivel.
Alice Miller pszichoanalitikus, A tehetséges gyermek drámája című kötet szerzője ebben a könyvében részletesen elemzi azt a konfliktust, amely egyfelől az érzéseink és a testünk által felfogott dolgok, másfelől aközött húzódik, amit érezni szeretnénk, hogy megfeleljünk az erkölcsi normáknak, amelyeket régen magunkévá tettünk.
Ez a mélyen emberi könyv átfogó megértést kínál a trauma okairól és következményeiről, reményt és világosságot nyújtva mindenki számára, aki megtapasztalta a trauma pusztító hatását. A trauma korunk egyik legnagyobb társadalmi kihívása, nemcsak a balesetek és a bűncselekmények folytán, hanem a szexuális és a családon belüli erőszak, illetve a közösségeken és iskolákon belüli bántalmazás által okozott rejtett károk miatt is.
A könyvben bemutatott módszerek hozzásegítenek ahhoz, hogy keresztüljuthassunk a traumán és önmagunk teljesebb, biztosabb érzékelésével folytathassuk tovább az utunkat.
…embernek lenni azt jelenti, hogy állandóan különféle helyzetekkel szembesülünk, amelyek mindegyike egyszerre adomány és feladat. Egy ilyen feladat azt „adja fel” nekünk, hogy beteljesítsük az értelmét. És ugyanakkor annak lehetőségét „adja” nekünk, hogy az értelem beteljesítése által megvalósítsuk önmagunkat. Minden helyzet olyan hívás, amelyre hallgatnunk, amelynek engedelmeskednünk kell.
Miért nem teljesülnek az újévi fogadalmak? Miért fulladnak rendre kudarcba a fogyókúrák? Miért bizonyulunk gyakran képtelennek arra, hogy azzal foglalkozzunk, amivel szándékunkban áll? Hogyan vált korunk emberének egyik legnagyobb problémájává az önkontroll, illetve annak hiánya? Mi voltaképpen az akaraterő?
Az akaraterő a sikerhez vezető út egyik kulcstényezője, az IQ-nál is fontosabb az iskolai teljesítmény és a munkahelyi előmenetel szempontjából...
Nógrádi Csilla könyve kultúrákon, történelmen és pszichológiai irányzatokon átívelve foglalkozik az álmok és az önismeret kapcsolatával.
Franz Renggli svájci pszichoterapeuta, a kötet szerzője a magzati lét hónapjaiban és a születés alatt bekövetkezett traumák feldolgozásának szakértője. Olvasmányosan megírt könyvében a legújabb megközelítésekre és saját terápiás tapasztalataira építve tárja elénk a babák gazdag belső világát, a leggyakrabban előforduló problémákat.
A személyes betegségtörténetet bemutató kötetet a depressziót és kezelési lehetőségeit ismertető szakmai anyag egészíti ki.