Műszaki tankönyvek
Tankönyvünk a gyorsan fejlődő CNC és CAD/CAM technológia alapjaival ismerteti meg a technikusképzésben és a felnőttoktatásban résztvevő tanulót. A könyvből megszerzett tudás sok irányban bővíthető a konkrét alkalmazásoknak megfelelően. Az eljárások megértését gyakorlófeladatok és a Magyarországon elterjedt berendezésekre írt mintaprogramok segítik.
A tanulmánykötet szerzői, a BME Menedzsment és Vállalatgazdaságtan Tanszék munkatársai, újabb kutatási eredményeiket teszik közzé a műszaki menedzsment aktuális kérdéseiről.
A tankönyv az ábrázoló geometriával ismerkedőknek nyújt segítséget a szerkesztési műveletek elsajátításában. A kiadvány az alapszerkesztésektől indulva fokozatosan vezeti végig az olvasót a síkidomok, majd azt követően a térbeli testek ábrázolásához kapcsolódó szerkesztési feladatokon.
A tankönyv az Épületgépészeti csőhálózat- és berendezés-szerelő szakképesítés valamennyi elágazásában szereplő 095/0095-06 Általános csőszerelési feladatok modulhoz íródott.
A tankönyv elsősorban az automatikai és elektronikai területen tanulók számára mutatja be a különböző áramkörök mérését. A mérőlaboratóriumok rendjével és a jegyzőkönyv készítésével kapcsolatos szabályok áttekintése után részletesen bemutatja a négypólusokkal, a félvezető diódákkal, az egyenirányítókkal, a stabilizátorokkal, a tápegységekkel és az erősítőkkel kapcsolatos méréseket...
A tankönyv az Anyagvizsgálatok és geometriai mérések című modulhoz készült. Tartalmazza a gépi forgácsoló, ipari gépész, járműipari fémalkatrész-gyártó és a szerszámkészítő szakmákban használatos anyagok tulajdonságait, az anyagvizsgálatokat és a geometriai méréseket.
A járművek világa a nagy változások korát éli. Az elektromobilitás együtt jár a digitalizáció látványos terjedésével, a járművek és a közlekedési módok átalakulásával, csakúgy, mint az eszközök és az emberek viszonyának radikális módosulásával. Az önvezető jármű az egyik szimbóluma a korábbi magatartásokat, viszonyokat, gazdasági bázisokat és intézményeket felforgató innovációs hullámnak.
A bőrdíszműves szakrajz tantárgy feladata kettős. Képessé kell válnunk arra, hogy a vizuális nyelv eszközeivel ki tudjuk fejezni technológiai elképzeléseinket. Rutinszerűen kell vázlatokat készíteni bőrdíszműves tárgyakról, alkatrészekről, azok illesztéseiről, a megmunkálási helyekről. A tananyag gerincét azonban a gyártmányok alkatrészeinek pontos megszerkesztése képezi, vagy az ennek megfelelő mintavágás – a minták gyakorlati elkészítése.
A könyv a gépi forgácsolók 0264-06 Gépi forgácsoló feladatok modulján belül az 5.1 és a 6.1 tananyagelemekhez készült. A tankönyv a CNC gépkezelés c. tankönyvvel együtt alkotja azt a tananyagcsomagot, amely a CNC gépkezeléshez szükséges elméleti és gyakorlati információkat tartalmazza.
A könyv mind az elméleti alapokkal, mind pedig a gyártásgeometriával és a gyakorlati megvalósulás lehetőségével foglakozik. Alapvetően a gyártással kapcsolatos geometriai összefüggések tisztázását tűzte ki célul, és a megvalósításhoz szükséges elvi összefüggéseket adja meg.
A tankönyv az elektronika-elektrotechnika szakmacsoport számára készített tankönyvcsalád egyik alapozó könyve. Ez a kötet a korábban több kiadást megélt könyv kompetencia alapú képzés követelményei alapján készült átdolgozása.
A szakkönyv az Ellenőrzési és minőségbiztosítási munkatárs és a Minőségbiztosítási auditor képzés résztvevői számára íródott. Számos jó gyakorlati módszert és megoldási technikát kínál az irányítási rendszereket kezelő, működtető, auditáló minőségügyi szakemberek számára.
A tankönyv a gépgyártástechnológiai technikus négy könyvből álló tananyagcsomagjába illeszkedve, a 108/1.2/0276-06 Képlékeny alakítás, előgyártmány gyártás és a 108/1.3/0276-06 Előgyártmány és képlékeny alakítási tervezési gyakorlat tananyagelemekhez készült.
Az épületdiagnosztika, az épületen észlelt tünet, elváltozás okainak kiderítése fontos lehet a szakmunkás, az építésztechnikus és az építészmérnök számára is. A könyv áttekintést ad az épületkárosodás okairól és megjelenési formáiról. Tárgyalja a vizsgálatok rendszerét és a minősítést. Áttekintést ad az épületek helyreállítását megelőző épületdiagnosztikai vizsgálatokról.
A könyv az épületgépészeti feladatokhoz szükséges általános fizikai, hőtani és áramlástani ismereteket tárgyalja: a hőjelenségekkel kapcsolatos energiaátalakulásokat, a hő terjedésének módjait, a folyadékok és a gázok mechanikáját, a tüzeléstechnika alapfogalmait. Kidolgozott példákkal, feladatokkal mutatja be a nyugalomban lévő gázok törvényszerűségeit, az áramló közeg mozgásviszonyait, a hőszükséglet számítását.
E tankönyv célja, feladata, hogy megismertesse az épületgépészeti tervdokumentáció alaki és tartalmi követelményeit, a tervek gyakorlatban használt és alkalmazott jelképes jelöléseit, ábrázolási módjait. A tervező a műszaki elgondolásait a műszaki rajz szabályai szerint készíti el, rajzlapon rögzítve úgy, hogy a kivitelezők, beruházók részére érthető legyen.
A tankönyv a faipari szakmák elsajátításához szükséges anyagismereti tananyagot dolgozza fel. Ajánljuk a Népi kézműves szakképzés Faműves, fajátékkészítő szakmairányához is.