SAXUM Kiadó
A koncentrációs képességek fejleszthetők, de a fejlesztés folyamata igencsak összetett: nagyon sok minden múlik a családi háttéren, a környezeti hatásokon, a gyerekkel szemben támasztott elvárásokon és az iskolai követelményeken.
Vajon igaz-e, hogy a férfit az agresszív hormonok és az „engedelmes nő” iránti „patriarchális” igény teszi brutálissá a családban? És igaz-e, hogy a nő a családon belül mindig kiszolgáltatott áldozat? Erről szól Ranschburg Jenő könyve, melyben – keresvén a szakmailag korrekt válaszokat – rámutat azokra a tévhitekre és előítéletekre, melyek a családon belüli erőszak kérdéskörében ma is élnek.
Életünk során mindannyiunkat érnek stresszhatások, melyek nagymértékben felelősek a depresszió kialakulásáért. Különösen veszélyes időszak ebből a szempontból a serdülőkor, amikor ezek a negatív hatások halmozódhatnak.
A munkaerőpiaci folyamatok megismerése és megértése a kutatóktól, gyakorlati szakemberektől, de a témakörrel ismerkedőktől is racionális közgazdasági gondolkodást és ezzel egyidejűleg társadalmi érzékenységet igényel. A kézikönyv szerzői szakszerű pontossággal definiálják és értelmezik, teszik kézzelfoghatóvá e sokrétű témakör összefüggéseit.
A szülőknek sokszor támadhat olyan szélsőséges érzésük, hogy kamaszgyerekük nem is az, akinek ők nevelték, nem az, akit eddig megismertek. Ebbe a korba lépve a gyerekek rengeteg változáson mennek keresztül, mind külsejük, mind lelki életük jelentősen átalakul...
A kötet tanulmányai a serdülőkori érzelmek alakulásáról, a tehetségről és a párkapcsolatokról íródtak. A külön kötetekben korábban megjelent két írás – a Nyugtalan gyerekek és A mélységből kiáltok – pedig a komoly magatartási zavarokkal küzdő serdülők problémáiról szól: a hiperaktivitásról, depresszióról, az öngyilkosságról és a kábítószerezésről.
A megfelelő puskával nagyobb a találati pontosság! A vadászpuskával lövés sikerének záloga a fegyver tökéletes fekvése, amely csak akkor érhető el, ha a puska – és annak is elsősorban az agya – passzol a lövészhez.
Az elismert német vadászati szakember 265 oldalas könyve tömören, kellő alapossággal, jól áttekinthetően 12 fejezetben dolgozza fel a vadászattal kapcsolatos témákat, a 13. fejezet értelmező szakszótárt tartalmaz.
A magyar vadászati szakirodalomban, sok évtizedes gyakorlati tapasztalaton és számtalan konkrét megfigyelésen alapuló könyv nem található a vaddisznóról. Ez a könyv újszerű, új módszereket és megközelítést is tartalmaz, leírja a vaddisznó viselkedését, a vele való gazdálkodás problémáit, mint a vaddisznó rendkívüli elszaporodása és károkozása. A vaddisznóval való szakszerű bánásmód az utóbbi időben a vadászmesterség igazi próbakövévé vált. A szerző a vaddisznóvadászat összes ma érvényes aspektusáról szakszerű és gyakorlatorientált információt nyújt.
Sorozatunk most új köntösben, új szempontok szerint elrendezve adja kezünkbe Ranschburg Jenő tanulmányait. Első kötetünk a kisgyermekkor „viszontagságait” mutatja be, az önálló személyiség, az „én” megszületését és fejlődését írja le attól a pillanattól kezdve, hogy a gyermek a tükörben felismeri és megnevezi önmagát.
A legtöbb, amit egy ember a másiknak adhat: időt az életéből. Az együttlétet. Ezért az élet legnagyobb értéke a kapcsolat két ember között. Egy kapcsolat felbomlásáért mindig kár. De nem feltétlenül tragédia, ha betartunk néhány életszabályt: Nem kell bűnbakot keresnünk. Az együttélés sorsa mindig két emberen múlik. Nem szabad utólag feketére festeni mindent, ami eredetileg szép és boldog volt.
A szerző ebben a kiadványban annak a bemutatására törekszik, hogyan bontakozik ki az óvodáskorú gyermek személyisége, és hogyan alakulnak kapcsolatai a felnőttekkel, illetve kortársaival.
Ha valaki egyszer feltenné a kérdést, hogy mi a legnagyobb lelki teher az emberen, némi bizonytalansággal talán azt lehetne felelni, hogy az elutasítás és a bűntudat.
E könyvében a pszichológus-szerző a gyermekek leggyakrabban előforduló lelki problémáit elemzi.
Cziegler Orsolya munkája konkrét eseteket mutat be, a túlsúly okait feltérképezi a megszületéstől kezdődően a gyermekkoron át a serdülő-, illetve az ifjúkorig. Olyan általános tényekre, szabályokra világít rá, amely segítség lehet mindenki, de leginkább a szülők számára.
A neves szexuálpszichológus tudományos értékű művében sorra veszi a fiatalok számára elengedhetetlen információkat, kielégítve ezzel a felmerülő kíváncsiságot és eloszlatva a kételyek okozta bizonytalanságot.
A lelki élet rendellenességeivel nem csupán az orvosok és a pszichológusok, de a gyakorló pedagógusok és a szülők is számos alkalommal találkoznak...
A neves pszichológus sorra veszi a szülő-gyerek kapcsolat nehézségeit, a testvérféltékenység, a beszoktatás, a barátok, a szerelmek okozta problémákat és azok megoldási módjait.
Az életműsorozat új kötete két korábban megjelent könyv anyagát tartalmazza. Az érzelem és a jellem lélektanából címmel, 1998-ban megjelent könyv a megelőző 25 év fejlődés-lélektani cikkeit, tanulmányait gyűjti össze. A másik könyv a Jellem és jellemtelenség, mely az erkölcsi jellem típusaival foglalkozik.