Vass Zoltán
A sorozat első és egyben legfontosabb része a pszichológiai képelemzés alapelveit mutatja be. Ismerteti a képelemzés hétlépéses módszerének (SSCA) olyan gyakorlati elemeit, amelyeket eddig csak továbbképzésen lehetett elsajátítani.
A partner vagy a csoport hatása alatt készült rajzok világosan megmutatják, hogyan szokta magát érezni a vizsgált személy mások társaságában, hogyan kezelik őt mások és milyen szerepbe kerül akarva-akaratlan.
Vass Zoltán könyve a projektív rajzok pszichológiai értelmezéséről szól. Tankönyv és kézikönyv egyben: átfogó, teljes képet ad a területről, elsősorban annak, aki el akarja sajátítani, meg akarja tanulni. Ugyanakkor élvezettel forgathatja a könyv lapjait az is, aki csak meg akar ismerkedni ezzel a képi világgal.
A módszer különlegessége, hogy szabadrajzok formai és tartalmi elemzéséhez kínál számszerűsített mutatókat. A projektív rajzvizsgálat eszközeit számba véve, egyedülállónak kell tekinteni abból a szempontból, ahogyan a szabadrajzok elemzését számszerűsíti.
Ez a könyv a pszichológiai rajzvizsgálat elméleti alapjai mellett elsősorban a formai-szerkezeti rajzelemzést ismerteti. Bemutatja a pszichológiai rajzelemzés alapelveit, a rajzok bizonyos jellemzőinek pszichológiai jelentését, valamint a rajzok számítógépes elemzésének egy új módszerét, az algoritmusos elemzést.