Máté Gábor
Máté Gábor (1944) magyar születésű kanadai orvos. A függőségek kutatásával és kezelésével foglalkozik, széles körű elismertségnek örvend az ADHD (figyelemhiányos-hiperaktivitás zavar), a függőségek, illetve a stresszbetegségek területén. Könyveinek visszatérő témája a gyermekkor hatása az ember testi-lelki egészségének alakulására, neurológiai és pszichológiai mechanizmusokon keresztül. Véleménye szerint a szenvedélybetegség környezeti okai a gyermekjóléti politika javításának, valamint a családtámogatási rendszer fejlesztésének szükségessége felé mutatnak. Meggyőződése, hogy az elme, a tudat, a lélek egészsége nem választható el a test egészségétől, illetve a lelki betegségek okai számos esetben a jelen kor társadalmi körülményeinek számlájára írhatók.
Dr. Máté Gábor és a Gordon Neufeld pszichiáter egyesült erővel elemzik korunk egyik legégetőbb problémáját: a kortársak egyre inkább átveszik a szülők szerepét gyermekeink életében...
A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majdnem minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására – vallja a magyar származású, világhírű tudós, Dr. Máté Gábor.
A test lázadása világhírű szerzője eddigi legátfogóbb és legteljesebb könyvében a betegségek valódi okait kutatja, miközben éles kritikát fogalmaz meg a minket körülvevő mérgező világról, és utat mutat az egészség és a gyógyulás felé.
Népbetegség a figyelemzavar és a hiperaktivitás? Vagy csak a gyerekek szenvednek tőle? Honnan ered és hogyan gyógyítható? Máté Gábor nemcsak magát tartja figyelemzavarosnak, de három gyermekét is hiperaktív figyelemzavarral diagnosztizálták. Nem csoda hát, ha a téma mélyére akart látni, és meg akarta ismerni a betegség eredetét, hogy közelebb kerüljön a gyógyításához is.