Pszichoterápia a 21. században
Hatékony segítés – ezt kutatjuk, mint a bölcsek kövét, mióta csak létezik pszichoterápia. Miben nyújt újat ehhez ez a könyv? Először is kiemeli azt a köznapi tapasztalatot – amit számos tudományos felmérés is támogat –, hogy ebben a szakmában nem annyira az akadémiai képzettség a fontos, hanem a kapcsolatteremtő és a kommunikációs készségek, valamint a hiteles személyiség...
A személyes konstrukciók pszichológiája a 20. század közepének teremtménye. Egyike azoknak a nagy elméleteknek, amiket a pszichoterápiás gyakorlat termelt ki, hogy lefedje a személyiség minden tartományát.Trevor Butt könyve igyekszik megismertetni az olvasót ezzel az értékes elmélettel, a hátterével, történelmével és fogalmaival.
Michael White és David Epston úttörő munkát végez a családterápia területén. Ez a tömör, velős írás legfontosabb eredményeiket, a terápiás gyakorlatuk sűrített lényegét adja. Egy sor merész lépést mutat be az emberi problémák területének felderítése során – és kifejezetten eredeti megoldásukat.
A 20. század végére a hagyományos pszichoterápiás kiindulópontok és eljárások elvesztették jelentőségüket, a gyors társadalmi és technológiai átalakulások mai világában. A növekvő szkepticizmus az ortodox pszichoanalízis iránt már az 1960-as évek óta tart. A posztmodern ideológiák, mint a szociális konstrukcionizmus, hangsúlyozva a tudás és a nyelv kapcsolatfüggő és újat alkotó természetét – kihívást intéznek a hagyományos pszichoterápiás kultúra ellen.