Ferenczi Sándor összes művei
Jelen kötet a negyedik abból a hétkötetes sorozatból, amely Ferenczi Sándor összes művei kiadására vállalkozott, születésének 150. évfordulója alkalmából. Ferenczi 1920–1924 között keletkezett írásait gyűjtöttük össze.
Ferenczi Sándor preanalitikus írásai az életmű majd egyharmadát átölelő időszak munkásságának gyűjteményes dokumentuma, amely 1908 februárjáig, a történelmi jelentőségű Freud – Ferenczi találkozásig, a pszichoanalitikus időszak kezdetéig követi nyomon Ferenczi orvosi és közéleti tevékenységét.
A kötet Ferenczi pszichoanalitikusi munkásságának első, 1908 és 1913 közötti időszakát öleli át. Ebben a hat évben kibontakozik Ferenczi személyes elköteleződése elméletalkotói, pszichoterápiás és intézményteremtő képessége, alkotói tevékenységének meghatározó pillérei.
Ferenczi Sándor összes műveinek harmadik kötete az analitikus 1914 és 1919 között keletkezett cikkeit, tanulmányait tartalmazza, szerkesztői kísérőjegyzetekkel ellátva. A közel száz írás között található hosszabb értekezés, rövidebb cikk, esettanulmány, előszó, számos könyvismertetés és nemzetközi folyóiratokban megjelent munkákról szóló beszámoló is.
Ferenczi Sándor összes műveinek ötödik kötete az 1924-től 1927-ig tartó időszak írásait tartalmazza. Kétségtelenül ez Ferenczi szellemi-szakmai csúcskorszaka, ekkor már a nemzetközi pszichoanalitikus mozgalom meghatározó személye, Freud híve és barátja, de olyan valaki, aki képes volt Freud mellett, és ekkor még általa is elfogadottan egy koherens pszichoanalitikus saját koncepciót kidolgozni.