Nemzeti Filmintézet
A heroikus-romantikus film a három Baradlay fiú alakjában szembeállítja a halál árán is az igazságot és tisztességet a kifizetődő gyávasággal és kiegyezéssel és karrierizmussal. A császárhű Baradlay Kázmér halála után a fiúk apjuk végakarata ellenére az erős akaratú, forradalmár lelkületű Baradlayné biztatására l848 ügye mellé állnak. A leggyengébb lelkületű Jenő a jó ügy érdekében életét is feláldozza.
A magyar animáció a 60-as évek eleje óta közel 30 éven át a magyar kultúra egyik első számú exportcikke volt. Az 1989-es rendszerváltozásig, amíg a szocialista blokk országaiból származó rendszerkritika Nyugaton politikai kuriózumnak számított, a kelet-európai animációs alkotók, köztük a magyarok, sorban nyerték el a fontosabb díjakat a világ fesztiváljain. Ez a gyűjteményes kiadvány az „aranykor”, a 60-70-80-as évek nemzetközi fesztiváldíjakat nyert filmjeiből szemezget.
Az „édes grundot” ésszel védi meg nagy csatában Boka tábornok és lelkes kis csapata a vörösinges túlerővel szemben. A film Molnár Ferenc azonos című regénye alapján készült.
A II. világháború utolsó heteiben Molnár tizedes (Sinkovits Imre) a zászlóalj gránátokba rejtett zsoldjával a maga részéről befejezettnek nyilvánítja a háborút. Egy, a pikírt inasra, Albertra (Major Tamás) bízott kastélyban talál menedéket, ahol már több sorstársa bujkál. Itt átveszi a parancsnokságot, és kiosztja a feladatokat mindenkinek, a különféle lehetőségeket számbavéve.
Az aranyember Jókai legkedvesebb regénye, melynek témáját, alakjait gyermekkori komáromi élményeiből merítette.
A Kerek Erdő életét megkeseríti Zéró, a gazfickók királya. El akarja adni az erdőt az állatok feje fölül. De a bátor rendőr, Kapitány és csapata, Eleméri Ede és Góliát résen áll, hiába jelenik meg Zéró mindig másnak a bőrében, végül leleplezik.
A Fábri-életmű egyik csúcsa, a magyar mozi egyik legszebb kamaradarabja ez a második világháború legsötétebb napjaiban, 1944-ben játszódó kultfilm, amely a nagybetűs történelemnek kiszolgáltatott embert, Fábri örök témáját jeleníti meg.
Misu (Hintsch Gyuri) egy nyughatatlan pesti bérházban tölti a nyarat. Csuda dolgok történnek a régi házban, és a titkok között nagy szerepe van százhuszonnyolc szalmaszálnak, amellyel csak félig lehet a málnaszörpöt kiszívni. Poldi bácsi (Rajz János), a parkőr már nagyon várja, hogy eljöjjön a hétvége, amikor is nyugdíjba vonul, de a szép, zöld gyep azért nagyon fog neki hiányozni. Misu megszervezi, hogy a nagy napra meglepetésként gyeptéglával borítsák a bérház udvarát, ám ehhez előbb le kell szerelnie az örökké pesszimista Kamillát.
Az 1968-ban Gárdonyi Géza azonos című regénye alapján készült film grandiózus filmadaptáció. Digitálisan restaurált kép és hang. Kétlemezes kiadás, extra tartalmakkal.
A Hunyady Sándor műve nyomán készült film 1978-ban a Magyar Filmkritikusok díját nyerte, Makay Margit a legjobb női alakítás díját, Tarján Györgyi pedig a legjobb női epizódalakítás díját kapta.
1945. Monori Sándor (Eperjes Károly) a Teleki téri piac királya, akit mindenki Sanyi bácsiként tisztel. Ő az, aki fittyet hány arra, milyen a politikai rendszer, hiszen számára egyetlen törvény létezik: arannyal mindent és mindenkit meg lehet vásárolni. Amikor lánya terhesen tér haza Bécsből, Monori két marék ékszer árán szabadul meg vejétől, hogy születendő unokáját maga nevelhesse fel, és megtanítsa arra, hogyan lehet ebben az országban túlélni – akár egy halálosnak hitt betegséget is. 1956-ban aztán mindent elkövet, hogy családját külföldre juttassa, de úgy tűnik, ekkor már az arany is kevés a túléléshez…
Ötlemezes díszdoboz. A rendező születésének 100. évfordulója alkalmából megjelenő Fábri Zoltán életmű-sorozat első kollekciója az 1955–61 között készült filmek kiemelkedő darabjait tartalmazza teljeskörűen restaurált változatban, számos korabeli és frissen forgatott extrával, kísérőfüzettel.
Hatlemezes díszdoboz. A Fábri Zoltán születésének 100. évfordulójára megjelenő életműsorozat harmadik kollekciója a hetvenes évek filmjeiből válogat, számos extrával, kísérőfüzettel.
A világ egyik leghíresebb animációs filmje, amelyet 1984-ben, Los Angelesben az olimpiai játékok mintájára beválogattak a világ legjobb hat egészestés rajzfilmje és a legjobb 50 animációja közé. (Digitálisan restaurált kép és hang.)
Az ötéves Öcsit szülei büntetésből bezárják a fürdőszobába. Elhatározza, hogy törpe barátai, Kököjszi és Bobojsza segítségével megszerzi szülei számára az Időt, hogy többet foglalkozzanak vele. Az óragyárba tett útja sikertelen, s miután gálánsan megvédelmezi a bergengóc király fogságába került szüleit a szigorú ítélettől, sikeresen veszi fel a harcot az Időt bitorló hétfejű sárkánnyal is…
A Hannibál tanár úr a szürke kisember bátor harcát mutatja be a Horthy-korszaktól a személyi kultusz időszakáig. A film időszerűen hat a meg nem alkuvás szomorú tragédiájaként, s teszi mindezt úgy, hogy görbe tükröt tart a mindenkori társadalmi és emberi viszonyok elé... (Digitálisan restaurált kép és hang)
A magyar film első hangos sikere a felejthetetlen Kabos Gyulával és Csortos Gyulával, az extrában a film hosszú restaurálásának minden apró titkára fény derül. Örökzölddé vált mondatok, igazi békebeli világ, ahol a hagymát is hagymával eszik, és ahol minden körülmények között meg kell őrizni a látszatot.
A második világháború idején, egy kis falu mélyén egy idegkimerült őrnagy kedvelt beosztottja szüleinél tölti szabadságát. Zsarnoki kéréseit anya és lánya a fiú érdekében áldozatkészen teljesítik. Csak a köztiszteletben álló tűzoltóparancsnok szegül ellen a hajnalig tartó dobozgyártásnak az emberi önérzet nevében…
Az első egészestés magyar animációs film Jankovics Marcell életművének első olyan darabja, amely ötvözi a magyar kultúra évszázados értékeit és a popkultúrát. Bemutatásának évében több mint másfél millióan látták. (Digitálisan restaurált kép és hang.)
Kisrece és barátai, a Vadliba őrs tagjai szövetséget kötnek, hogy kinyomozzák, hova lettek az állatkertből a kismajmok. Mulatságos kalandjaik során folyton pénzéhes, gonoszkodó, intrikus felnőttekre akadnak. Útjukat folyton keresztezi az Bagaméri, az álruhás, elátkozott fagylaltos, akitől senki sem akar fagyit venni.