Krea-Fitt Kft.
Ez a hiánypótló könyv összefoglalja mindazt, amit ma a sporttehetségről, a tehetségek eredményes gondozásáról, fejlesztéséről elméletben és gyakorlatban tudni érdemes. Bemutatja a tehetséggondozás módszereit, melyekkel a tehetséges sportolók fejleszthetők, és ismerteti azokat a pedagógiai-módszertani szempontokat, melyekkel a sportszakemberek hatékonyan fejleszthetik a jó adottságú, képességű sportolókat.
Dr. Radák Zsolt Edzésélettan című könyve az elméleti és gyakorlati nézőpontot kiválóan ötvözve az élettani folyamatokat sejti-, szervi- és szervezeti szinten értelmezi, hogy világosabb legyen az edzésmódszerek miértje. A kiadvány nemcsak terhelés-élettani könyv, hanem az edzésmódszerek hátterére és okaira is keresi a választ és módszereket is ajánl az edzéscélok megvalósításához.
A hatékony erőnléti edzővé válás megköveteli a szakmai készségek megismerését és folyamatos fejlesztését és a legjobb gyakorlatok tudományos alapjainak alapos megértését. Ebben a mind a kezdő, mind a tapasztalt edzőkhöz szóló kötetben a szerzők a legújabb tudományos bizonyítékokat vizsgálják, és alkalmazzák azokat a gyakorlatok kiválasztására, az edzéstervezési döntésekre az erőfejlesztés és kondicionálás teljes területén, az erő és a teljesítmény, a gyorsaság és az ügyesség, valamint az aerob kondicionálás teljes skáláján.
A közel 60, képpel illusztrált recepttel színesített könyv iránymutatást és gyakorlati, a napi rutinban is használható tanácsokat ad az utánpótlás sportolók ideális egészséges fejlődéséhez és teljesítményének növeléséhez.
Vannai Judit könyve gyermekgyógyászok és utánpótláskorú sportolókkal foglalkozó edzők számára alapvető információs forrás, szülők számára pedig az a megbízható tudásanyag, amely segít eligazodni az internet világában ránk zúduló hatalmas és ellentmondásos információ-tömegben.
A sportpedagógia a neveléstudomány és a sporttudomány olyan közös metszéspontján helyezkedik el, mely kifejezetten fejlesztő céllal egyrészt a sportban folyó nevelőmunka elméletét és gyakorlatát vizsgálja, másrészt a sporttevékenységre épülő célokat és erre épülő szisztematikus tevékenységeket foglalja magában.
Könyvünk a sportoláshoz, fizikai aktivitáshoz, sporttevékenységhez kapcsolódó pszichiátriai kérdésekkel foglalkozik, edzőknek, (sport)szakembereknek, sportolóknak ajánlott. 16 fejezetben mutatja be a sportban előforduló pszichiátriai betegségeket, illetve kizárólag az élsportban jellemző speciális jelenségeket, kórképeket. A pszichopatológián keresztül nem csak a szorongásos, hangulati zavarok és evészavarok, hanem a kevésbé ismert alvászavarok, a sportszemélyiség és a szerhasználati problémák is terítékre kerülnek.
A könyv világosan és közérthetően mutatja be a sportpszichológia alapelveit és gyakorlatát az edzői munkafolyamatban. A legfrissebb kutatásokra és elméletekre támaszkodva ismerteti azokat a gyakorlatias pszichológiai eszközöket és technikákat, amelyeket az edzők arra használhatnak, hogy a leghatékonyabb fejlődést és a legnagyobb teljesítményt kihozzák sportolóikból. A könyv lépésről lépésre nyújt útmutatást a kulcsfontosságú témákról.
Ez a fantasztikus szerzői gárda által írt könyv lehetővé teszi az olvasók számára, hogy jobban megértsék a személyi edzés fontos összetevői – például kliensek viselkedésváltozása, motiválása, testösszetétel változtatás, táplálkozás, a fittségi állapot nyomon követése, edzéstípusok és edzésprogramok tervezése, női, várandós, ill. idősebb kliensek, regenerációs technikák stb. – mögött meghúzódó tudományos indoklást, és iránymutatást kapjon ezek gyakorlati megvalósításában.
A könyv a táplálkozás- és testmozgástudomány vezető szakértőitől származó világos, gyakorlatias és könnyen érthető útmutatót kínál a sport- és testmozgástáplálkozás átfogó megértéséhez. Az edzés vagy verseny előtti, alatti és utáni táplálkozás javíthatja a sportolók komfortérzetét, energiáját és teljesítményét minden szinten, az élsportolóktól a szabadidős sportolókig, valamint hosszú távú egészségügyi előnyöket is biztosíthat.