Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

Kiégés testközelből

Paraméterek

Szerző Töreki Annamária
Cím Kiégés testközelből
Alcím Útikalauz kiégésről és tűzoltásról egészségügyi dolgozóknak, pszichológusoknak és betegeknek
Kiadó Medicina Könyvkiadó
Kiadás éve 2024
Terjedelem 160 oldal
Formátum A/5, ragasztókötött
ISBN 978 963 226 931 3
Eredeti ár:
4.200 Ft

Azokban a hivatásokban, ahol emberekkel foglalkoznak, a kiégés veszélye magasnak mondható. Fokozottan érvényes ez az egészségügyben végzett munkára, ahol a rendszerbe érkező betegek egy beszűkült tudatállapotban jelennek meg, köszönhetően annak, hogy panaszaik vannak, és tünetekkel, fájdalmakkal küzdenek.

Leírás

Azokban a hivatásokban, ahol emberekkel foglalkoznak, a kiégés veszélye magasnak mondható. Fokozottan érvényes ez az egészségügyben végzett munkára, ahol a rendszerbe érkező betegek egy beszűkült tudatállapotban jelennek meg, köszönhetően annak, hogy panaszaik vannak, és tünetekkel, fájdalmakkal küzdenek. Ebben az állapotban jogos igényként jelenik meg a betegekben, hogy az egészségügy dolgozói empatikusan, kedvesen, türelmesen bánjanak velük, azonban ennek az elvárásnak nap mint nap, gyakran 12 órában szinte lehetetlen megfelelni. Olyan mértékű érzelmi munkát igényel mindez a dolgozóktól, amely egy idő után a kiégés melegágyává válhat. Ezen kívül a rendszerből érkező negatív impulzusok, a kollegiális konfliktusok, a szembesülés az emberi elesettséggel, sebezhetőséggel, halandósággal, mind olyan tényezők, amelyek szintén hozzájárulhatnak a burnout-szindróma kialakulásához és elmélyüléséhez.

A Kiégés testközelből című könyv egy olyan egészség-szakpszichológus tollából született, aki hét éve kizárólagosan egészségügyi dolgozók kiégésprevenciójával és -intervenciójával foglalkozik, s aki nap mint nap megéli az egészségügyi munka kiégető hatását a betegellátásban. A könyv a megélt tapasztalatok által válik emberközelivé, és kelti azt az ismerősség érzést, amelytől az egészségügyben dolgozó olvasó úgy érezheti, mintha róla szólnának a könyv sorai. A mű három témát érint, amelyet a szerző az eltelt hét évben dolgozott ki, és tréning formájában adja át a hallgatóságnak, illetve a könyv olvasóinak: kiégés elleni tréning, kommunikációs tréning és indulatkezelési tréning. A fejezetek olyan konkrét eszközöket kínálnak az olvasónak, amelyekkel fel tudja mérni a kiégésének szintjét, valamint a felkínált eszközökkel egyrészt saját erőforrásait tudja mozgósítani, másrészt meríthet olyan tartalmakat, amelyek segíthetik a megküzdését. A könyvet továbbá az teszi hitelessé, hogy olyan elsőkézből származó tüneteket is bemutat kiégett egészségügyi dolgozóktól, amelyeket orvostanhallgatók tapasztaltak meg önmagukon vagy a gyakorlati idejük alatt orvosokon, ápolókon a kórházakban, klinikákon.

A könyvet ajánljuk minden egészségügyi dolgozónak, továbbá a leendő burnout-pszichológusoknak, orvostanhallgatóknak és azoknak a betegeknek, akik szeretnék jobban megérteni az egészségügy szereplőinek gondolkodását, viselkedését.

 

Medicina Könyvkiadó, 2024.

Írta: Töreki Annamária

Kapcsolódó kiadványok

Raktáron
2.400 Ft 2.160 Ft
Raktáron
2.200 Ft 1.980 Ft