Szövés
A szövőkeret a szövőszékek családjának legegyszerűbb tagja, és mint ilyen, a legtökéletesebb eszköz az alapvető technikák elsajátítására, amelyekkel a könyvben szereplő útmutatókon és modell-leírásokon keresztül fogunk megismerkedni.
A tankönyv a Művészet, közművelődés, kommunikáció szakmacsoporton belül a Képző- és iparművészet ágazathoz készült. A dekoratőr, a divat- és stílustervező, a festő, a grafikus, a kerámiaműves, a kiadványszerkesztő, az ötvös, fémműves, a szobrász, a textilműves, az üvegműves szakképesítések közös modulja a tervezési folyamat alapvetéseit összegzi.
A könyv azzal a szándékkal született, hogy segédanyagot nyújtson a magyar szövőkultúra eddig kevéssé publikált területe iránt érdeklődők számára. Kiadványunkat haszonnal forgathatják a szövéssel ismerkedők, a szakmában már jobban elmélyedők, szakoktatók és az alkotók is.
Ebben a könyvben a textiltechnikák legősibb változatait gyűjtöttük össze, minden később kifinomult szövési mód alapjait. Ajánljuk minden olyan pedagógusnak, aki az ilyen témájú ismereteknek hasznát veszi, foglalkozzon bármilyen korosztállyal – az óvodától az egyetemig. Ajánljuk szakképzési, szakközépiskolai tankönyvnek, felsőoktatási (iparművészeti, képzőművészeti, tanárképző) jegyzetnek és ajánljuk az alkotó művészeknek is.
A tankönyv célja, hogy a szakmát tanuló fiatalok megismerjék a szakma jelentős területeinek fejlődését a történelmi idők során. A könyv bemutatja a szőnyegek készítéséhez használt alapanyagokat, a szövéshez szükséges eszközöket, a felvetési, szövési módokat. Megismerhetjük a szőnyegek díszítési, színezési módjait, illetve a különböző felhasználási területeit.
A tankönyv célja, hogy a szakmát tanuló fiatalok elsajátíthassák azokat a szakrajzi ismereteket, amelyek alkalmazásával a szőnyegeket a kivitelezhetőség, a használhatóság, a néprajzi és esztétikai szempontok figyelembevételével megtervezhetik.
Ez a rendhagyó kézikönyv több mint 600 csodálatos szövésmintát tartalmaz. Típusonként csoportokba rendezi az alap négynyüstös mintáktól, a blokkmintákon át a dupla rétegű szövetekig. Válogathatunk a halszálkák, sávolyminták, cikcakkok, csipkék és gyémántminták széles mintatárából.
A dekoratőr, a divat- és stílustervező, a festő, a grafikus, a kerámiaműves, a kiadványszerkesztő, az ötvös, fémműves, a szobrász, a textilműves, mozgókép- és animációkészítő, az üvegműves szakképesítések közös modulja a látvány utáni térábrázolás és formaképzés alapjait összegzi.