K&J Vital Kft.
Egy ismert probléma: ha a kisgyermek nem vagy keveset beszél. Két ismerős tudományterület: logopédia és fejlesztő gyógytorna. A Mackógyógytorna a beszédébresztésért című gyakorlókönyv szerzői, Fung Emília logopédus és Kovács Andrea gyógytornász a szenzomotoros tréninget logopédiai gyakorlatokkal ötvözve olyan feladatsorokat állított össze, amit a kevés beszédű kicsinyek szülei otthon önállóan, akár fél évnyi munkát heti bontásban végezhetnek.
A gyakorlókönyv hiánypótló kiadvány a logopédusok által végzett nyelvlökéses nyelés terápiák otthoni gyakorlatsorainak bemutatásában. A logopédus–gyógytornász szerzőpáros a gyakorlatokat innovatív módon, egymásba fonódóan állította össze. A szerzők a könyvet azok számára ajánlják, akiknek nyelvlökéses nyelés miatt gyakorlatokat kell végezniük.
A „Mackógyógytorna hanyagtartás ellen” című – gyógytornászok által összeállított – könyvben 120 oldalon közel 100 gyakorlat található, amelyek érdekesek, játékosak és nem igényelnek speciális gyógytorna eszközöket.
A könyvben 30 lúdtalp-gyakorlatot válogattunk össze, amelyekbe a koordináció, ügyesség, szenzomotoros- és kognitív képességek fejlesztését is beépítettük. Gyakorlatainkat 3 csoportba osztottuk: kezdő, középhaladó és haladó szintekre. A feladatok elvégzéséhez szükséges eszközök minden háztartásban megtalálhatók vagy könnyen beszerezhetők.
Játékhegyek veszik körül manapság a gyermekeket. E könyv gyakorlatait éppen ezért – pontosabban ennek ellenére – egy jelentéktelennek tűnő papírgombóccal végeztetjük, amelyet használt papírokból gyúrunk. A papírgombóc kellően puha, mégis kemény, gömbölyű, mégis szúrós ahhoz, hogy ingereket adjon a bőrön keresztül az izmoknak, az inaknak, az idegrendszernek, ugyanakkor egy szerethető, gömböcske alakú tárgy, amit jó fogni, szorítani, dobálni, elkapni, körbeugrálni…