Autizmus
A nagysikerű munka első magyar kiadása hat fejezetből áll és bemutatja ezt a pazar eszközt a hátterével együtt azok számára is, akik most először találkoznak a módszerrel.
Az autisták nem hajlamosabbak a haragra, mint bárki más, de nehézségeik és bizonytalanságaik, amelyekkel szembesülnek, gyakran elviselhetetlenek számukra. Könyvünk a tanulási nehézségekkel kevésbé érintett autista és Asperger-szindrómás gyerekek szüleinek íródott.
A könyv kulcsszava a megértés. A jól ismert szerző – aki maga is autista – a kötetben kritikusan ismerteti az autizmus eddigi elméleteit (kognitív elméletek), rávilágítva azok erősségeire és gyengéire, majd részben a saját életéből vett tapasztalatok, másrészt a munkája során szerzett ismeretek alapján felvázol egy, az eddigiektől gyökeresen eltérő új autizmus modellt.
Az Alma a fájától őszinte, felkavaró könyv, amely a tradicionális értelemben vett család fogalmát gondolja újra, miközben nem hallgatja el a különbözőség árnyoldalait sem. Az utóbbiak ellenére mégis minden egyes sorából sugárzik az elköteleződés, a tolerancia, az elfogadás és a szeretet.
Zsófi képregényszerűen megírt és végig színesen illusztrált naplója az aspergeres szülővel való együttélés nehézségeiről és szépségeiről szól. A szórakoztatóan tálalt helyzetek végén mindig ott a megoldás: hogyan előzhetjük meg a kínos helyzeteket, mit tegyünk, ha már benne vagyunk. A kötetet elsősorban érintett fiataloknak ajánljuk, hogy olvasás közben felismerjék: teljesen rendben van, ha apa valahogy más.
Az elmúlt években több autizmussal élő személy önéletrajzából kaphattunk pontosabb képet arról, hogyan is élnek és éreznek az autista emberek. Ebből a hiánypótló interjúkötetből azonban megismerhetjük az autista gyermeket nevelő szülők megéléseit is: miként változtatta meg eredeti terveiket, szerepeiket, az önmagukról kialakított képet, amikor azzal szembesültek, hogy gyermekük másként fejlődik, és hogy ez a másság örökre az életük része lesz.
Az 1980-as évekig az autizmust főként a fiúknál előforduló állapotnak tekintették, és még napjainkban is inkább ritkaságnak számít, hogy lányokat és nőket diagnosztizálnak autistaként. Clara Törnvall mindig is másnak érezte magát, szorongott, tizennyolc éves korától terapeutákhoz járt, antidepresszánsokat és különböző nyugtatókat szedett, miközben rengeteg könyvet és cikket olvasott a mentális betegségekről...
30 szerző tanácsai és megoldásai nem csak a COVID-19, de bármely okból bekövetkező karantén, kényszerű otthonlét idejére, autizmussal élő gyereket nevelő szülőknek, érintett pedagógusoknak, szakembereknek.
Az ADHD-s és autista gyermekek kezelése során még ma is viszonylag kevés figyelmet szentelnek a táplálkozásnak, holott számos tünet összefügghet a tápanyaghiánnyal, a tápanyagcsere zavaraival, a helytelen táplálkozással, egyes élelmiszerek negatív hatásaival, valamint emésztési és felszívódási problémákkal.
Az autizmus elméleti és gyakorlati kérdéseinek átfogó ismertetését írták meg a szerzők, kifejezetten azzal a szándékkal, hogy az érintett szülők, családtagok és nem utolsósorban a pedagógusok számára adjanak fogódzót a mindennapi problémák megoldásában.
Az agykutatás egyre sokasodó eredményei ellenére még mindig nem értjük, hogyan működik az agyunk, még kevésbé ismerjük egy autisztikus agy működését. Eközben az autizmussal élők rendkívüli nehézségekkel szembesülnek, és meglévő képességeiket nem, vagy csak alig tudják kibontakoztatni...
Szemléletformáló cikkgyűjtemény az autizmusellátás helyes gyakorlatáról, szakemberek és szülők tapasztalatai alapján. Olvasását főleg autizmus-spektrumzavarral, vagy más fogyatékossággal élő személyekkel foglalkozó szakembereknek, illetve szülőknek ajánljuk, hogy a pozitív pszichológia szemléletével gazdagodjon rálátásuk gondozottjaik, családtagjaik segítésére.
A munkafüzet célja, hogy segítsen – elsősorban az 5-8 éves gyerekeknek – jobban megérteni autizmussal vagy Asperger-szindrómával élő testvérüket.
A kifejezetten az érintett fiataloknak szóló, abszolút mai hangulatú képregényt az angol ADHD Foundation és a professzionális Dekko Comics készítette, a magyar kiadás szakmaiságát a Vadaskert szakmai háttere garantálja.
Nehezen megy az iskola? Lehet, hogy diszlexiás vagy, esetleg autizmussal élsz vagy valamilyen más fejlődési zavarban szenvedsz. A kifejezetten az érintett fiataloknak szóló, abszolút mai hangulatú képregényt az angol ADHD Foundation és a professzionális Dekko Comics készítette, a magyar kiadás szakmaiságát a Vadaskert szakmai háttere garantálja.
Az autizmussal élő Carly 11 évig nem tudott a környezetével kommunikálni, majd egy nap megtörtént az áttörés...
Ezt a szíven és rekeszizmokon „ütős”, a szó legtisztább értelmében humanista, az autizmusra vonatkozó kutatások legújabb eredményeit ismertető könyvet haszonnal forgathatják szakemberek és „laikusok”, szülők és gondozók, autisták és nem-autisták egyaránt.
Ez a könyv egy magas intellektusú autista nő naplója. Mindig nyereség, ha egy-egy, súlyos pszichés zavarban szenvedő páciens valamilyen módon közölni tudja, mi megy végbe elméjében. Donna Williamst gyermekként tartották süketnek, abnormálisnak, retardáltnak, őrültnek – mígnem, már félig felnőttként maga ki nem derítette igazi diagnózisát: autizmus.
Soha ne feledjük, hogy amilyen most a szülő attitűdje a gyerek felé, olyan lesz később a gyermek attitűdje önmaga felé. Mindannak a fókuszában, amit a gyermek számára biztosítunk, az egészséges szociális-emocionális énkép kialakítása áll.
A könyvben a szerző egy autista kislány ápolása közbeni mindennapi küzdelmeit írja le: tapasztalatait, harcát az autizmussal, a környezet értetlenségével és bizalmatlanságával, saját kételyeivel és kérdéseivel.
Bogdashina harmadik magyarul megjelent könyvében a saját tapasztalataiból válogatott történeteivel és azok elemzésével a családok és közösségek nyugalmát a szülők és más segítők szemléletének finomításával próbálja elérni.A szerző a szakmai és szülői elkötelezettségével az autizmussal élő emberek ingerfeldolgozási nehézségeinek árnyalatait tanítja az olvasónak.