Csukás István művei
A téli tücsök valamikor nyári tücsök volt. De most tél van, hull a hó és minden fehér. A Kossuth-díjas író meseregénye az elmúlt szép nyarat idézi fel, amikor a tücsök a szigeten élt...
Tudja-e valaki, hogy ötvenkilencféle játékot is lehet játszani egy labdával? És nemcsak labdával, hanem madzagdarabbal, facövekkel vagy a sapkánkkal is? S ha semmi sincs nálunk, azzal is jól elszórakozhatunk, ha ügyességünket, gyorsaságunkat, erőnket mérjük össze. Csukás István könyve régi és új, városi és falusi játékokból válogat.
A Diótörőcske Csukás Istvánnak, a magyar gyerekirodalom nagy klasszikusának legutolsó műve. A varázslatos hangulatú karácsonyi mesejáték hősei megelevenedett játékok – Diótörőcske, Marcsibaba, Bohóc, Ólomkatona és Kéményseprő –, akiknek meg kell védeniük magukat és a karácsonyfát a rájuk támadó Fekete Király seregétől.
Vajon mi vidít fel leginkább egy beteget? Erre a célra egy kitalált cirkusz tűnik a legjobbnak, legalábbis addig, ameddig az elképzelt cirkuszból igazi nem lesz. A regénybeli történet szolgált alapul az azonos című tévéfilmhez.
Csukás István Kossuth-díjas költő gyerekverseit gyűjtöttük össze ebben a könyvben. Mindenki megtalálhatja benne a kedvencét, az óvodásoktól az iskolásokig.
Meleg, fülledt nyár van. A lakótelep szép és új, viszont borzasztóan unalmas. Semmi kaland, semmi izgalom. Szerencsére néhány gyerek felfedez a közelben egy szemmel láthatólag lebontásra ítélt utcát...