Zene
A kiadvány a népzenei ismereteknek az ének-zene tanításba való integrálását segíti elő. Bemutatja a magyar népi hangszereket, a hangszeres együtteseket, a népzenei dialektusokat. Kitér a táncházi mozgalomra, és bemutatja, hogyan készíthetünk házilag egyszerűbb hangszereket. A könyvet példatár és egy 65 szemelvényből álló hangzó CD-melléklet egészíti ki.
A könyv nem csak egy egzotikus zenei világba enged betekintést, hanem saját, félig még ázsiai, félig már európai zenei múltunkat is másként láttatja.
A magyar népi furulyajáték alapjai című tankönyv kifejezetten azok részére készült, akik most szeretnék elkezdeni a népi furulya tanulását és több éven keresztül folytatni is kívánják. A 180 számozott kotta több mint fele a letölthető hangzó mellékleten is hallható.
A rocktörténelem aranykorának meghatározó, iskolateremtő hardrock-gitárosa, zeneszerzője könyvünk főszereplője, akit a sors különleges képességeket áldott meg, s aki mindehhez hozzátéve szorgalmát, folytonos megújulásra való törekvését a rock halhatatlanjai közé emelkedett.
A kiadvány a halláskészség fejlesztésével és a hallási ismeretszerzés nagyobb rangra emelésével arra törekszik, hogy megajándékozza hallgatóit az élményszerű hallás képességével, és elvezesse őket egy magas szintű zeneértés felé. A Munkafüzethez CD melléklet tartozik.
A kiadvány a halláskészség fejlesztésével és a hallási ismeretszerzés nagyobb rangra emelésével arra törekszik, hogy megajándékozza hallgatóit az élményszerű hallás képességével, és elvezesse őket egy magas szintű zeneértés felé. A Tanári kézikönyvhöz CD és Rajzos melléklet tartozik.
A többrészes sorozat első lemezeként megjelenő Magyar Citerás Antológia elsőként vállalkozik arra, hogy a teljes Kárpát-medencét felölelő, eredeti citeramuzsikát tartalmazó válogatást adjon közre úgy, hogy – hangzó mellékletként – szervesen illeszkedjen az új, kétkötetes citerás tankönyvhöz.
A sorozat dallamai egyfajta üzenetet hordoznak a 20. század utolsó évtizedeiből, amikor még nyomokban létezett az a paraszti kultúra, amely megőrizte egy mára már eltűntnek hitt világnak hangjait.
A lemezen több különlegesség is helyet kapott: ilyen a Pátria lemezsorozat 1939-ben készült szentesi citerás felvételei vagy a moldvai Zsitár Márton dallamai. Bízunk abban, hogy lemezünkkel olyan citerás válogatást tárunk az érdeklődők elé, amely alkalmas arra, hogy újra és újra felkeltse a citerások érdeklődését a hagyományos citerakultúra értékei iránt.
Bízunk abban, hogy lemezünkkel olyan citerás válogatást tárunk az érdeklődők elé, amely alkalmas arra, hogy újra és újra felkeltse a citerások érdeklődését a hagyományos citerakultúra értékei iránt.
Kötetünk célja, hogy a tanulók a hagyományos citerazenére építve – megtartva annak legértékesebb technikáit – lépjenek tovább a mai kor elvárásainak is megfelelő, magasabb szintű játékmód és technika felé.
A Magyar zene cimbalomra (népdalfeldolgozások, régi magyar táncok és műzenei átiratok) című gyűjtemény 35 éves kutatómunka eredménye. Az anyag gyűjtése múzeumokból, kottatárakból és – különböző helyszíneken – népi adatközlőktől származik.
Herencsár Viktória szólólemezének felvétele 2017. január 13-án, a Nemzetközi Újévi Cimbalomfesztivál lemezbemutató koncertjén, a Vigyázó Sándor Művelődési Házban készült. Közreműködik az Anima Musicae Kamarazenekar és Kovács Gergely (kürt).
A lemezen történeti korok népszerű zenéje szólal meg, a reneszánsztól a romantikáig. Átiratainkban az eredeti hangzáskép elérésére törekszünk, így a három prímgitár mellé kifejlesztettünk egy szoprán és egy basszus hangszert. A három különböző hangolású gitár a Frescobaldi és a Bihari műben szólal meg.
A Sírnak a csillagok felvételei 1995-ben készültek, de 16 évig csak kazettán volt hozzáférhető. Most végre CD-n is hozzájuthatnak a magyar népzene és a Gajdos zenekar kedvelői.
Énektanárok, kórusvezetők, énekkari tagok nap mint nap találkozhatnak Kodály kórusműveivel. Az ő betanítói, előadói munkájukat szeretné segíteni ez a könyv. A magyarázatok, elemzések, módszertani tanácsok nemcsak jelen válogatásunk kórusműveihez alkalmazhatók, hanem egyéb művek elemzésekor is. A művek válogatásában a szerzőt az a szempont vezette, hogy különböző nehézségi fokú, illetve különböző eszmei-hangulati töltésű művekről essék szó, amellett változatos zenei megoldásokat, karvezetői problémákat is bemutasson.
Az 1974-ben benyújtott kandidátusi értekezés a XX. század harmadik harmadában végzett ízlés- és befogadás-vizsgálatokat tartalmaz. Munkásságának alanyai alsó tagozaton tanuló gyerekek (6-10 éves) és főiskolai hallgatók.